Kwiecień 2020
Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 213 988

O szkole

Od 1 września 1986 r. do 31 sierpnia 2018 roku "Szóstka" przepracowała 32 lata szkolne.

Nasza szkoła systematycznie pięknieje. Systematycznie malowane są pomieszczenia lekcyjne. Cieszymy się z piękniej, kolorowej elewacji, a przede wszystkim z nowych okien, docieplonych ścian i zmodernizowanego systemu ogrzewania i nowoczesnego sprzętu multimedialnego w klasach.

W naszej szkole co roku realizujemy wiele projektów i programów. W roku szkolnym 2017/2018 największym zainteresowaniem uczniów cieszył się projekty: #SuperKoderzy oraz MegaMisja realizowane w oparciu o granty Fundacji Orange. Dzięki staraniom dyrekcji oraz wsparciu uzyskanym w ramach projektów "Ciszej proszę" firmy Ecophon Saint Gobain oraz Blue Sky firmy Johnson Controls  mogliśmy przygotować się jeszcze lepiej na przyjęcie kolejnej dużej grupy dzieci sześcioletnich. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie najmłodszych klas mogą uczyć się w pięknie odnowionych, kolorowych klasach. Na najmłodszych czeka też odnowiony korytarz II piętra oraz kąciki do relaksu podczas przerw. W roku szkolnym 2014/15 pracownia komputerowa dla klas 1-3 wzbogaciła się o kolejne komputery, dzięki czemu każde dziecko będzie pracowało przy swoim laptopie. Dzięki realizacji kolejnej edycji programu Blue Sky firmy Johnson Controls i wytężonej pracy zaangażowanych w jego realizację rodziców na boisku asfaltowym powstało nowe miasteczko ruchu drogowego.

Dwa lata temu szkoła wzbogaciła się o pracownię kulinarną, w której uczniowie będą poznawać tajniki gotowania. Dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego odnowione zostały dwie strony ogrodzenia szkoły, a za segmentem C powstaje kolejne miejsce służące rekreacji i aktywności ruchowej naszych uczniów.

Obecnie w 28 oddziałach szkoły uczy się  618 uczniów  ze Świebodzina i okolicznych miejscowości m.in. z: Lubinicka, Jezior, Rosina, Osogóry, Rakowa, Lubogóry, Ojerzyc, Podlesia, Witynia, Chociul, Rudgerzowic i Kupienina.

Kierownictwo szkoły tworzą:

p.o. Dyrektora: Jolanta Ranosz
Wicedyrektor: Grażyna Knapik
Wicedyrektor: Małgorzata Puchacz

Kadra pedagogiczna liczy 60 wysoko kwalifikowanych pracowników, stale doskonalących swój warsztat pracy.