Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 161 491

O szkole

Od 1 września 1986 r. do 31 sierpnia 2018 roku "Szóstka" przepracowała 32 lata szkolne.

Nasza szkoła systematycznie pięknieje. Systematycznie malowane są pomieszczenia lekcyjne. Cieszymy się z piękniej, kolorowej elewacji, a przede wszystkim z nowych okien, docieplonych ścian i zmodernizowanego systemu ogrzewania i nowoczesnego sprzętu multimedialnego w klasach.

W naszej szkole co roku realizujemy wiele projektów i programów. W ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 największym zainteresowaniem uczniów cieszył się projekty: #SuperKoderzy oraz MegaMisja realizowane w oparciu o granty Fundacji Orange. Dzięki staraniom dyrekcji oraz wsparciu uzyskanym w ramach projektów "Ciszej proszę" firmy Ecophon Saint Gobain oraz Blue Sky firmy Johnson Controls  mogliśmy przygotować się jeszcze lepiej na przyjęcie kolejnej dużej grupy dzieci sześcioletnich. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie najmłodszych klas mogą uczyć się w pięknie odnowionych, kolorowych klasach. Na najmłodszych czeka też odnowiony korytarz II piętra oraz kąciki do relaksu podczas przerw. W roku szkolnym 2014/15 pracownia komputerowa dla klas 1-3 wzbogaciła się o kolejne komputery, dzięki czemu każde dziecko będzie pracowało przy swoim laptopie. Dzięki realizacji kolejnej edycji programu Blue Sky firmy Johnson Controls i wytężonej pracy zaangażowanych w jego realizację rodziców na boisku asfaltowym powstało nowe miasteczko ruchu drogowego.

W ubiegłym roku szkoła wzbogaciła się o pracownię kulinarną, w której uczniowie będą poznawać tajniki gotowania. Dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego odnowione zostały dwie strony ogrodzenia szkoły, a za segmentem C powstaje kolejne miejsce służące rekreacji i aktywności ruchowej naszych uczniów.

Obecnie w 28 oddziałach szkoły uczy się  619 uczniów  ze Świebodzina i okolicznych miejscowości m.in. z: Lubinicka, Jezior, Rosina, Osogóry, Rakowa, Lubogóry, Ojerzyc, Podlesia, Witynia, Chociul, Rudgerzowic i Kupienina.

Do oddziału  przedszkolnego uczęszcza 25 dzieci.

Kierownictwo szkoły tworzą:

mgr Grażyna Chmielewska – dyrektor szkoły,

mgr Jolanta Ranosz - wicedyrektor,

mgr Lidia Sierewicz – wicedyrektor.

Kadra pedagogiczna liczy 60 wysoko kwalifikowanych pracowników, stale doskonalących swój warsztat pracy.