Sierpień 2018
Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 147 232

O szkole

Od 1 września 1986 r. do 31 sierpnia 2017 roku "Szóstka" przepracowała 31 lat szkolnych.

Nasza szkoła systematycznie pięknieje. Systematycznie malowane są pomieszczenia lekcyjne. Cieszymy się z piękniej, kolorowej elewacji, a przede wszystkim z nowych okien, docieplonych ścian i zmodernizowanego systemu ogrzewania.

Dzięki staraniom dyrekcji oraz wsparciu uzyskanym w ramach projektów "Ciszej proszę" firmy Ecophon Saint Gobain oraz Blue Sky firmy Johnson Controls  mogliśmy przygotować sie jeszcze lepiej na przyjęcie kolejnej dużej grupy dzieci sześcioletnich. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie najmłodszych klas mogą uczyć się w pięknie odnowionych, kolorowych klasach. Na najmłodszych czeka też odnowiony korytarz II piętra oraz kąciki do relaksu podczas przerw. W roku szkolnym 2014/15 pracownia komputerowa dla klas 1-3 wzbogaciła się o kolejne komputery, dzięki czemu każde dziecko będzie pracowało przy swoim laptopie. Dzięki realizacji kolejnej edycji programu Blue Sky firmy Johnson Controls i wytężonej pracy zaangażowanych w jego realizację rodziców na boisku asfaltowym powstało nowe miasteczko ruchu drogowego.

W ubiegłym roku szkoła wzbogaciła sie o pracownię kulinarną, w której uczniowie będą poznawać tajniki gotowania. Dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego odnowione zostały dwie strony ogrodzenia szkoły, a za segmentem C powstaje kolejne miejsce służące rekreacji i aktywności ruchowej naszych uczniów.

Obecnie w 33 oddziałach szkoły uczy się  763 uczniów  ze Świebodzina i okolicznych miejscowości m.in. z: Lubinicka, Jezior, Rosina, Osogóry, Rakowa, Lubogóry, Ojerzyc, Podlesia, Witynia, Chociul, Rudgerzowic i Kupienina.

Do oddziału  przedszkolnego uczęszcza 25 dzieci.

Kierownictwo szkoły tworzą:

mgr Grażyna Chmielewska – dyrektor szkoły,

mgr Jolanta Ranosz - wicedyrektor,

mgr Lidia Sierewicz – wicedyrektor.

Kadra pedagogiczna liczy 60 wysoko kwalifikowanych pracowników, stale doskonalących swój warsztat pracy.