Października 2020
Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 237 896

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 6 jest największa szkołą podstawową w Świebodzinie i jedną z największych w województwie lubuskim. Uczęszcza do niej 619 uczniów i 29 dzieci do oddziału przedszkolnego ze Świebodzina i najbliższych okolic.

Położona jest w południowej części miasta, na terenie Osiedla Łużyckiego. Jest to największe osiedle mieszkaniowe w Świebodzinie.

Zobacz lokalizację na mapie <<

Miasto Świebodzin położone jest w centralnej części województwa lubuskiego, przy skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych o znaczeniu międznarodowym i krajowym: Świecko – Poznań i Szczecin – Wrocław –Jakuszyce.

Ziemia Świebodzińska leży w środkowej, najpiękniejszej części Pojezierza Lubuskiego i należy do najatrakcyjniejszych zakątków turystycznych na Niżu Polskim. Swoją malowniczość i sławę zawdzięcza przepięknym krajobrazom, bogactwu lasów i czystych jezior, ciekawej historii i cennym zabytkom architektury.  W najbliższej okolicy znajdują się piękne jeziora, stanowiące atrakcyjne miejsce do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych, grzybobrania, wędkarstwa i myśliwstwa.

Do najbardziej atrakcyjnych miejsc w powiecie świebodzińskim należy Łagów Lubuski. Znany jest między innymi z organizowanego corocznie Lubuskiego Lata Filmowego. Impreza ta sprowadza do Łagowa wielu wielbicieli filmu.

Jednym z ciekawszych miejsc historycznych naszego powiatu jest również "Lubrzański Szlak Fortyfikacji". Są to unikalne fortyfikacje należące do potężnego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zwanego też Ufortyfikowanym Łukiem Odry i Warty i porównywalnego ze słynną Linią Maginota we Francji.