Lipiec 2019
Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 184 422

< Zakończenie roku szkolnego przez klasy szóste
2011-09-03 10:45 Wiek: 8 yrs

Festyn szkolny

3 czerwca 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie odbył się festyn rodzinny. Wielu rodziców i opiekunów bardzo aktywnie zaangażowało się  w pomoc organizacyjną, zapewniając np. zadaszenia lub domowe wypieki.  Impreza połączona była z obchodami Dnia Patrona szkoły. Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili na świeżym powietrzu.

O godzinie 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie festynu przez panią dyrektor Grażynę Chmielewską i przewodniczącą Rady Rodziców, panią Iwonę Nowicki. Nauczyciele wraz z podopiecznymi przygotowali ciekawe stoiska tematyczne, które umożliwiały wszystkim zainteresowanym naukę oraz dobrą zabawę. Fitness klub Amfit promował aktywność fizyczną – w tym roku można było zmierzyć się z rowerami stacjonarnymi oraz poćwiczyć pod okiem instruktorki zumby. Można było pomalować twarz u młodych artystów, spróbować sił w dziennikarstwie, zapoznać się z informacjami dotyczącymi profilaktyki zdrowia, wziąć udział w ciekawych konkursach. Zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, skorzystać z gier matematycznych, planszowych i elektronicznych, z porad kosmetyczki w punkcie Oriflame, poznać miejsca kultu religijnego. Koło sportowe przygotowało gry i zabawy, koło przyrodnicze ciekawostki ekologiczne i ulotki informacyjne. Pod okiem fachowców uczniowie mieli  możliwość zdania na kartę rowerową. Odbyły się pokazy m.in. możliwości strażackiego wozu ratownictwa drogowego Megatrack, samoobrony Ju-jitsu, akrobatyczny, taneczne. Loteria fantowa zapewniała świetną zabawę i przy okazji można było otrzymać jakiś miły upominek. Myślą przewodnią imprezy była promocja wybranych krajów Unii Europejskiej.

Na festyn przyszło bardzo dużo osób, przeważnie rodzice z dziećmi lub sami uczniowie. Wszystkie stoiska i atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczestników. Każdy mógł znaleźć cos ciekawego dla siebie i połączyć przyjemność z pożytecznym spędzeniem czasu wolnego.

zobacz galerię »