Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 164 125

< Świąteczne życzenia
2019-01-07 22:30 Wiek: 6 days

Klasy 3 a i 3 b biorą udział w projekcie „ Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów, bezpieczeństwa oraz przedsiębiorczości takich jak: pieniądze, ich zarabianie i racjonalne wydawanie, oszczędzanie, inwestowanie.

Głównym celem programu jest nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,  a także zdobycie przez uczniów  niezbędnej wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

W ramach realizacji tego projektu dzieci odwiedziły bank PKO BP , gdzie mogły zobaczyć, jak obsługuje się klientów oraz  jak są przeliczane i przechowywane pieniądze. Poznały zabezpieczenia -znaki wodne - banknotów. Obejrzały też film dotyczący bezpieczeństwa kont bankowych w internecie  i  dowiedziały się, w jaki sposób mogą oszczędzać zakładając specjalne konto dla dzieci.
Podczas zajęć  uczniowie rozmawiali między innymi na temat  pracy, jej znaczenia w życiu człowieka, wartościach płynących z pracy na rzecz innych , wolontariatu, uczciwości i szacunku .

Szkolny koordynator projektu Zofia Kamińska

zapraszamy do galerii >>