Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 129 460

< Zaproszenie do udziału w konkursie wiedzowym "WIEK NIEPODLEGŁOŚCI"
2018-01-26 21:15 Wiek: 21 days

Klasy czwarte na informatyce odwiedziły ROBOTY Edukacyjne Dash i Dot!

Uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki mogli testować roboty edukacyjne.
Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Wonder Polska, do naszej szkoły przyjechały na okres 2 tygodni Dash i Dot.

Dash to mobilny robot, który potrafi mówić, tańczyć, reagować na dźwięk i ruch.
Dot, pomimo że jest mniejszy i statyczny, również mówi i świeci, a także komunikuje się z Dashem.

Duet interaktywnych robotów o przyjaznym wyglądzie bardzo spodobał się czwartoklasistom. Dash i Dot zdobyły sympatię wszystkich wokół już od pierwszego uruchomienia.

Wykorzystując tablet i specjalne aplikacje, uczniowie sterowali robotami, wybierali kolory świateł, ustawiali dźwięki oraz nagrywali krótkie komunikaty. Uczniowie przy pomocy aplikacji Blockly próbowali swoich sił w programowaniu i byli zafascynowani możliwościami aplikacji.

Aplikacje wykorzystują proste słownictwo a każdą komendę można „przetłumaczyć” obserwując zachowanie robota (aplikacje Blockly i Wonder). Poprzez systematyczne korzystanie
z aplikacji dzieci mimowolnie uczą się komend po angielsku.

Programując roboty Dash i Dot, uczniowie uczyli się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.

Więcej informacji na temat edukacyjnych robotów i aplikacji:

Zapraszamy do odwiedzenia fotogalerii>>

Roboty Wonder