Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 161 492

< Warsztaty naukowe w podstawówce!? Jasne, że tak!
2018-11-30 22:48 Wiek: 18 days

Kolejny sukces SP 6 - III miejsce "Akcja – segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej"

Nasza szkoła zajęła III miejsce i wygrała nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na zakup wyposażenia do pracowni przyrodniczych lub na prowadzenie zajęć z zakresu edukacji odpadowej.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przeprowadzenie lokalnej kampanii promującej segregację odpadów, potwierdzonej przez urząd gminy. Konkurs był częścią Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie świata - Polska. Organizatorem konkursu była Fundacja Nasza Ziemia, a partnerami i fundatorami nagród - Fundacja PlasticsEurope Polska i Cartoon Network.

Nasze działania realizowane  w ramach akcji:

1. Akcja sprzątania świata (ponad 150 uczniów) wraz z opiekunem szkolnym konkursu nauczycielką przyrody Panią mgr Karoliną Stróżyk na terenie szkoły oraz osiedla Łużyckiego. Ponadto, równolegle odbywała się kampania informacyjna, podczas której uczniowie m.in. przypomnieli sobie o zasadach segregacji śmieci, zapoznali  się z ideą  recyklingu oraz mieli okazję wykonać tematyczne plakaty.

2. Została wybrana i nagrana piosenka przewodnia promująca ideę segregowania śmieci:
---> https://www.youtube.com/watch?v=z-YG1hiFDE8&feature=youtu.be <---

3. Wytworem tzw. „produktem” całej akcji była gra edukacyjna przygotowana przez młodych informatyków, którzy na zajęciach dodatkowych #Koderzy pomogli w stworzeniu gry dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym o tematyce spójnej z celem kampanii informacyjnej  w środowisku Scratch:

--- >https://scratch.mit.edu/projects/251316678<--- pod opieką nauczycielki informatyki Pani mgr Anety Raczykowskiej. Po przetestowaniu gry przez uczniów szkoły, została ona udostępniona nieodpłatnie ponad 100  zainteresowanym placówkom oświatowym na terenie gminy Świebodzin, zasięg gry: ponad 2500 potencjalnych uczniów przedszkoli i szkół podstawowych.
Kampania informacyjna realizowana w ramach konkursu była niezwykle ważna dla uczniów w kilku aspektach: m.in. poszerzyła ich wiedzę z tej tematyki, pozwoliła na współpracę uczniów różnych środowisk w jednym celu, zadania zostały skorelowane na różnych zajęciach przedmiotowych i w końcu uświadomiła uczniom, że sprawa segregacji śmieci jest naszym wspólnym celem.
Opiekunem i koordynatorem szkolnym konkursu była nauczycielka przyrody Pani mgr Karolina Stróżyk.
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcję i gratulujemy #SUKCESU!

by mgr Aneta Raczykowska & mgr Karolina Stróżyk

Zapraszamy do galerii >>