Liczba odwiedzin od dnia 07.02.2014: 179 752

< Fonoholizm - choroba XXI wieku?
2019-03-13 23:00 Wiek: 72 days

Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE 2019 za nami…

28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, do którego przystąpiło 24 uczniów z kl. IV-VI.

Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, inspirowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze, rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: p. L. Sierewicz - przewodnicząca, członkowie: p. I. Statkiewicz, p. M. Sokołowska-Hrehorowicz, p. H. Dembowska i p. M. Lepka. Powołana komisja oceniała: dobór repertuaru, znajomość tekstu, dykcję, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami konkursu zostali:
Milena Dawidowicz kl. 4e
Barbara Taront kl. 6d
Marcel Piechowicz kl. 4e
Zostało również przyznane wyróżnienie dla Weroniki Radkiewicz kl. 4b, Bartosza Mikołajczyka kl. 5a, Natalii Śnieg kl. 5g i Igi Golik kl. 4a. Zwycięzcy szkolnego etapu otrzymali nominacje do udziału w prezentacjach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w ramach PRO ARTE 5 marca 2019 roku w Świebodzińskim Domu Kultury. Rada Artystyczna wyłoniła następujących Laureatów, którzy otrzymali nominacje do kolejnego etapu konkursu (przeglądu powiatowego): Barbara Taront i Marcel Piechowicz. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienie dla Mileny DawidowiczEliminacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE  odbyły się 7 marca 2019 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Rada Artystyczna przyznała wyróżnienie Marcelowi Piechowiczowi w kategorii uczniów kl. IV-VI.

Gratulujemy serdecznie Laureatom, Wyróżnionym i wszystkim Uczestnikom konkursu!

Małgorzata Lepka
zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć>>